Door Carin – En alweer is er een week voorbij.. dit weekend keek ik op verzoek naar een aflevering van Lang leve de Liefde, bleef ik al zappend toch weer hangen bij het programma Amazing Grace en pikte ik een stukje van het concert ter gelegenheid van het 70-jarig jubileum van de Britse Koningin mee.
Samen met 330.000 andere kijkers keek ik vrijdagavond naar aflevering 110 van het vierde seizoen van het programma Lang leve de Liefde. En kwam ik er dus achter, dat ik geen van de voorgaande 109 dan wel 3 seizoenen heb gezien. Ik verklap alvast, dat ik ook zeker geen trouwe kijker ga worden.. Het principe? Twee vrijgezellen moeten 24 uur met elkaar samenwonen en daarbij alle huiselijke perikelen zien te trotseren die doorgaans op je bordje belanden. Na 24 uur mogen beide vrijgezellen ‘verlengen’ of eieren voor hun geld kiezen. En dat verlengen mag dan maximaal 4 dagen. Moet ik hieruit concluderen dat een beetje liefdesrelatie na 4 dagen wel over de houdbaarheidsdatum heen is? Ik volgde de koppels Mark en Emma, Patrick en Simone en Queenie en Erik.
Lang leve de liefde // Mark en Emma
Mark en Emma lijken op het oog een goede match te hebben: ze kunnen goed met elkaar praten en lachen en ze hebben het gezellig samen. Gelijk in standje feest dus. Maar dan komt de klad er meteen al in: hoe leuk Emma Mark ook vindt, hij is uiterlijk niet haar type man. Eh.. Emma? Misschien moet je Mark eerst eens de kans geven om jou te laten zien wie Mark is? Trek je zelf volle zalen?
Verlegen Mark wordt onzeker van deze toch wel lelijke opmerking en zowel Mark als Emma gaat bellen met het thuisfront. Ik viel van verbazing bijna om.. want het thuisfront heeft neem ik aan geen camera’s waarop ze meekijken? Hoe verwacht je dan dat de hulplijnen iets zinnigs kunnen zeggen? En kunnen we zelf dan niks meer bedenken of uitzoeken?
Hulplijnen inschakelen
Emma belde met haar huisgenoten en die besloten eensgezind dat Emma het een kans moest geven en moest verlengen. Mark belde met zijn broer, die al even nuchter bleek als hijzelf. Toen Mark uitlegde dat Emma hem niet aantrekkelijk vond, lachte broer Patrick de zorgen weg met de woorden ‘zo lelijk ben je helemaal niet man’. Goed antwoord Patrick! Er komt een moment dat je broer weer thuis komt en dan kun je maar beter op je woorden hebben gepast.
Mark en Emma verlengen beide en Emma besluit dat er meer fysiek contact moet worden gezocht. En Mark? Die werd steeds verlegener van de blik van Emma. ‘s Avonds bij het haardvuur buiten leek het de goede kant op te gaan, maar toen het weer licht werd, bedacht Emma dat ze niet zo goed wist of de aantrekkingskracht nou in de setting zat, of in Mark. Vanavond zullen we het weten, in aflevering 111.
No-go voor prinses Emma
Persoonlijk denk ik dat Mark zijn glazen zeer onhandig heeft ingegooid met zijn opmerking over zijn kookkunsten. Die bestaan uit het opwarmen van magnetronmaaltijden en het eten bij fastfoodketens in het buitenland. Want, wat een boer niet kent, dat vreet ie niet.. Een absolute no-go voor prinses Emma, die er ook voor zou kunnen kiezen om hem de liefde voor lekker eten en koken bij te brengen. Was dat misschien een gratis tip Emma?
Lang leve de liefde // Patrick en Simone
In appartement 2 zaten Patrick en Simone en ik had welgeteld 1 minuut nodig om de ramp te overzien. Die zijn gematcht op een maandagochtend met de naweeën van een hele gezellige avond ervoor. Ik heb zelden 2 mensen zo niet bij elkaar zien passen. Omdat er natuurlijk ook moet worden besloten of het bed wordt gedeeld, of dat 1 van beide op de bank moet, leek het Patrick en Simone wel handig om een potje poolen de uitkomst van bank of bed te laten bepalen. De verliezer moest op de bank. En Simone verloor glansrijk… en belandde op de bank.
Na mij de zondvloed, ik kies voor dat bed
Liggend op de bank doe je maar 1 ding: boos je vriendin bellen. Want al verlies je, je hoeft als vrouw toch niet op de bank? Newsflash Simone.. Patrick wist allang dat hij niet ging verlengen en jij straalde ook zeker geen verlenging uit, dus Patrick dacht waarschijnlijk ‘na mij de zondvloed, ik kies voor dat bed’.
Ook een gesprek over de eventuele huwelijksdag liep gruwelijk mis. Simone wilde weten hoe Patrick’s ideale trouwdag eruit zou zien. Het antwoord was duidelijk: ‘niet’. Allemaal geldklopperij aldus de Rotterdammer. Ik zag Simone na 24 uur dan ook bijna met piepende bandjes het appartement verlaten. En Patrick? Die zei: ‘ze hep de signalen niet opgepikt’, en deed dapper een oproep voor een nieuwe pechvogel! Niet schrijven dames, wees verstandig.
Ik moest overigens nog wel even lachen toen Simone in plat-Rotterdams vertelde dat áls ze in een relatie iets aan Patrick zou mogen veranderen, ze zou willen dat hij beter zou articuleren. Misschien hadden jullie samen op cursus gekund Simone? Want jouw articulatie ging nou ook niet zo best lopûh te zijn.
Lang leve de liefde // Queenie en Erik
Het 3e koppel bestond uit Queenie en Erik. Queenie had nogal een eisenlijst voor de man die mocht aanschuiven in appartement 3. Ze wil verliefd worden op een man met jonge energie, veel tatoeages en een mooi gebit heeft want Queenie wil geen stompjes zien. En o ja.. als de man dan een pak wil dragen met sneakers en géén bruine schoenen? Dan hebben we kans op een match.
Als je stinkt, moet je je wassen
Haar match was Erik, in het dagelijkse leven kok. En Erik kwam.. op bruine schoenen! Omkeren maar.. einde oefening. Ik heb met stijgende verbazing naar de uitlatingen van dit stel zitten kijken. Queenie deed Erik zeep cadeau, want.. en dat waren haar letterlijke woorden.. ‘als je stinkt kun je je tenminste even wassen’. Kan iemand mij uitleggen waarom Erik niet meteen rechtsomkeert ging? Gaat zo’n opmerking niet over al je mannelijke grenzen?
50 tinten wijs
Al moet ik zeggen dat ik Erik ook vrij dreigende en onhandige taal vond uitslaan.. Erik wil geen dunne vrouw die openbreekt als hij haar door de slaapkamer gooit. Eh Erik.. zullen we even 50 tinten wijs aanhouden? Zo kom je niet aan de vrouw.. Erik vindt intelligentie bij een vrouw aantrekkelijk en ik ben bang dat dat van Queenie nog thuis op haar nachtkastje lag.
Het stel was het over 1 ding eens: op de vraag ‘wil je een bad boy of een teddybeer’, antwoordde Queenie dat ze een bad boy met de uitstraling van een teddybeer wilde en Erik vond van zichzelf meteen dat hij dat was. Ik voorspel dat hun wegen daar vanavond scheiden. Weten zal ik het niet, want kijken ga ik niet.. Die leuke knuffelberen vind ik wel op een andere manier!
Amazing Grace
Al zappend bleef ik toch weer even hangen bij Amazing Grace. En hoewel ik Dries Roelvink toch nog steeds akelig bruin in die foeilelijke gele zwembroek op mijn netvlies heb, zag ik hem gisteravond vocaal toch boven zichzelf uitstijgen bij het zingen van zijn gospelversie van het nummer ‘higher’.
Lucas Hamming en Des’ree zongen samen het nummer ‘ain’t no mountain high enough’ en Lucas stortte zich swingend in het nummer. Ik hoorde de cameraman naast me op de bank brommen dat Lucas veel te beweeglijk was en dat je een troep krioelende mieren sneller in een stilstaand shot te pakken hebt. Overigens was voor mij het hoogtepunt dat Edwin Jonker zwijmelend naar de zingende Charly Luske zat te kijken. Muziek doet rare dingen met de mens..
Jubilee-party Queen Elizabeth
En dan nog een heel kleine stukje van het concert ter ere van Jubilee-party in Engeland. 4 dagen feest ter ere van het 70-jarig jubileum van de Koningin die zelf eigenlijk te broos is om de festiviteiten bij te wonen. Ze liet het bij de bordesscene wat eruit zag als de familie Flodder na 3 dagen carnaval vieren.
Een broze stokoude dame met haar gevolg, die allemaal liever ergens anders waren geweest en waarbij je, als je ze ziet, meteen aan al die schandalen moet denken. Daarnaast ontstak ze nog ergens de verlichting voor het paleis, maar dat zou ook stiekem best wel eens gedaan kunnen zijn door een goede hologram van Her Majesty.
Het feest werd afgesloten met een concert dat vooraf gegaan werd door een filmpje van de Koningin tijdens een high tea met Paddington. En al ben je 96, dan kun je nog best humor genoeg hebben om mee te drummen met de eerste maten van Queen’s ‘we will rock you’. Ik hoop voor haar, dat ze het servies heel heeft gelaten.
❥ Wat was voor jou het leukste TV moment van het afgelopen weekend? Heb je iets meegekregen van het 70 jarig jubileum van Her Majesty The Queen? Carin’s weekend TV van vorige week terug lezen? Dan klik je hier.
bron afbeelding header kijk.nl